Raczki na buty

Cena
Dostępność

Raczki na buty, są idealnym rozwiązaniem zarówno dla turystów amatorów, jak i profesjonalistów. Gwarantują one przyczepność na oblodzonych szlakach, a ich kompaktowe rozmowy i niska waga pozwalają zawsze mieć je pod ręką. Oferowane w naszym sklepie są naszym produktem, dlatego też mamy pewność jakości ich wykonania oraz niezawodności. 

Raczki na buty co to? 

Raczki turystyczne to nic innego jak specjalnie zaprojektowane nakładki na buty, mające zapewnić nam dodatkową przyczepność w śliskich warunkach w terenie. Lekka i kompaktowa konstrukcja pozwala na zabranie ich zawsze ze sobą, nawet na krótkie wyjście w góry na lekko. Dołączony futerał znacząco ułatwia ich noszenie. 

Budowa raczków

Lekkie raczki na buty, wykonane są z górnej gumowej części, wykonanej z elastomeru odpornego na warunki atmosferyczne oraz chemię, którą zakładamy na cholewkę buta. Zakładanie zaczynamy od czubka buta, a na pięcie kończymy. Ponadto dla lepszej stabilności i dopasowania, mamy na wyposażeniu pasek zapiany na rzep. 

Dolna części raczków turystycznych to z kolei elementy wykonane ze stali nierdzewnej. Oferowany w naszym sklepie model Ice Gripper marki Mountain is Easy, wyposażony został w jedenaście średniej wielkości zębów o wymiarach ok. 1,5 cm. W celu jeszcze większej poprawy przyczepności wsparte zostały one dwoma krótszymi kolcami pod przednim panelem. 

Całość połączona jest łańcuszkiem, ponadto na spodzie znajdziemy skuteczny mechanizm wypychania śniegu. Prawidłowo dobrany rozmiar raczków do buta, powinien pokrywać większą część podeszwy i stabilnie trzymać się na bucie.

Kiedy stosować raczki na buty?

W przeciwieństwie do klasycznych raków, znajdujących zastosowanie podczas wspinania po oblodzonych ścianach i w ekstremalnych warunkach. Raczki turystyczne znajdują dużo szersze zastosowanie, jednocześnie ich grupa odbiorców jest znacznie rozleglejsza.

Wynika to głównie z faktu, że nadają się one do użytku niemalże z każdymi butami. Nawet są wykorzystywane przez biegaczy, gdy chodniki skute są lodem i śniegiem. Ponadto idealnie nadają się one również dla turystów amatorów, którzy wybierają się na zimowy spacer po lesie lub trekking po górach, gdzie leży śnieg lub miejscami szlak jest oblodzony.

Raczki na buty, śmiało możemy stosować, a na pewno powinniśmy mieć je pod ręką, podczas wyjść w okresie od jesieni do wiosny. Wynika to z faktu, że nawet jeżeli na starcie naszej wycieczki nie ma mowy o śniegu, powyżej pewnych wysokości w górach, śnieg lub lód będzie czymś normalnym. Ponadto głównie jesienią i wiosną dochodzi do wahań temperatury i naprzemienne topnienie i zamarznie wody, sprzyja oblodzeniu szlaków.

Raczki Ice Gripper Mountain is Easy najważniejsze cechy 

Na wstępie pragniemy zaznaczyć, że firma Moutain is Easy jest stworzoną przez nas, pasjonatów gór firmą. Dlatego też z całą pewnością możemy powiedzieć, że raczki Ice Gripper zostały przetestowane przez najsurowszych recenzentów, czyli nas samych. Ponadto posiadają one wszystkie potrzebne cechy, aby komfortowo z nich korzystać.

  • Raczki na buty pasujące do większości modeli butów turystycznych, trekkingowych i zimowych w rozmiarach od 35 do 47 ;
  • wyprodukowane starannie z wysokiej jakości stali nierdzewnej o dużej wytrzymałości;
  • 11 dużych zębów (ok. 1,5 cm) i dwa mniejsze pod przednim panelem gwarantujących dobrą przyczepność na oblodzonym czy zaśnieżonym podłożu;
  • Zapinanie na rzep umożliwiają szybkie założenie i zdjęcie raczków;
  • Skuteczny mechanizm wypychania śniegu;
  • W komplecie elegancki praktyczny pokrowiec na raczki na buty ułatwiający ich przechowywanie i transportowanie, zajmujący niewiele miejsca w plecaku.

Ładowanie...